Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Chcemy pracować dla dobra mieszkańców

2020-10-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Chcemy pracować dla dobra...
Chcemy pracować dla dobra mieszkańców
Akademia Reissa

– Priorytetem dla nas, jako radnych, jest praca na rzecz mieszkańców powiatu – mówią zgodnie radni powiatowi, Grzegorz Król i Marian Włosik, którzy 16 października pełnili dyżur w biurze poselskim Tomasza Ławniczaka.

 

Radni podkreślają, że otwarcie biura na rynku, czyli w reprezentacyjnej części miasta, stanowi dla lokalnych struktur PiS-u szansę na ponowne zaprezentowanie swoich poglądów szerszej części społeczeństwa.

Przypomnijmy, że wkrótce po wyborach parlamentarnych 2019 roku lokalni działacze partii rządzącej stracili siedzibę mieszczącą się przy ul. Rawickiej. Co więcej, znalezienie nowego biura przeciągało się w czasie, stając się przedmiotem żartów ze strony niektórych mieszkańców Krotoszyna. Wreszcie jeden z posłów z okręgu nr 36, Tomasz Ławniczak, zgodził się firmować swoim nazwiskiem i brać na swoje barki koszty wynajmu pomieszczenia.

2 października miało miejsce uroczyste otwarcie siedziby, w trakcie którego zaprezentowano nowy sposób działania biura. Tym razem nie będzie tam przebywał zatrudniony pracownik. Za całość związaną z biurokracją i kontaktami z petentami odpowiedzialni są radni wybrani do samorządów lokalnych z całego powiatu. Będą oni dyżurować w piątkowe popołudnia, od godz. 17.00, A ponadto można się z nimi spotkać w innych porach.

– Dla nas to nowe otwarcie. Przeszłości nie zmienimy, ale liczymy na nową jakość – stwierdza M. Włosik. Obaj radni przyznają, iż bardzo podbudował ich fakt, że cała dziewiątka postanowiła solidarnie pracować dla dobra ogółu.

– Zamierzam pomagać wszystkim ludziom, którzy zgłoszą się o pomoc. Oczywiście w zakresie, w jakim mogę to uczynić. Mocniejszymi gatunkowo kwestiami będziemy starali się zainteresować posłów, czuwając nad tym, by przyszła odpowiedź – objaśnia M. Włosik.

G. Król ma nieco inną wizję. – Chciałbym, by nasze biuro stało się miejscem spotkań ludzi kreatywnych – z pomysłami na rozwój naszej małej ojczyzny – zaznacza radny z Rozdrażewa. Jak dodaje, najbardziej zależy mu na przedstawicielach młodego pokolenia. To bowiem ludzie wchodzący w dorosłość są solą narodu. G. Król chce wykorzystać ich kreatywność i dążenie do zmian. – Zamierzam im pomagać w każdej sprawie, z którą przyjdą do biura. Warunek jest jeden – musi to dotyczyć budowania wspólnoty – tłumaczy.

G. Król oznajmia, iż panuje pełna dowolność. Młodzi mogą potrzebować jego pośrednictwa zarówno przy organizowaniu imprezy sportowej, kulturalnej lub historycznej, oczywiście po zakończeniu pandemii koronowairsa, jak i na przykład przy koordynowaniu kwestii ważnych dla tej grupy społecznej. – Chcę po prostu wykorzystać potencjał młodych, by pokazać, że wspólnie można coś zbudować – mówi radny.

(PIK)

 

Planowane dyżury (piątek, godz. 17.00)

23 października – Sławomira Kalak / Magdalena Ilnicka-Grzymska

30 października – Grzegorz Król

6 listopada – Mariusz Urbaniak / Arkadiusz Stelmaszyk

13 listopada – Jarosław Kubiak / Karolina Zaborek-Kulawska

20 listopada – Sławomira Kalak / Magdalena Ilnicka-Grzymska

27 listopada – Andrzej Skrzypczak

4 grudnia – Marian Włosik

11 grudnia – Grzegorz Król

18 grudnia – Jarosław Kubiak / Karolina Zaborek-Kulawska

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud