Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Wygraliśmy 11 tys. dla RAFAŁA!!!

2013-02-08
 1. Strona Główna
 2. /
 3. Pomagamy
 4. /
 5. Wygraliśmy 11 tys. dla...
Najfinanse text

To był wspaniały weekend. W ciągu trzech dni w hali ZSP Koźmin Wlkp. rozegrano 121 spotkań, w których uczestniczyło ponad 270 zawodników. Nie zabrakło momentów radości, wzruszających chwil i kapitalnej atmosfery. Turniej „GRAMY DLA RAFAŁA” przyciągnął sportowe gwiazdy i liczną widownię. Dzięki akcji uzbieraliśmy 11 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację Rafała Pieniężnego!

Po długich przygotowaniach w piątek o godz. 16.00 rozległ się pierwszy gwizdek w VII Turnieju Charytatywnym „GRAMY DLA RAFAŁA”, który toczył się w hali ZSP Koźmin Wlkp. Nasza redakcja była głównym organizatorem zmagań. Impreza nie mogłaby się jednak odbyć bez wsparcia ze strony Patryka Andrzejewskiego, Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, władz ZSP Koźmin Wlkp., Szkolnego Klubu Wolontariackiego, UMiG Koźmin oraz wielu partnerów czy sponsorów.

Szczęście w nieszczęściu

Przypomnijmy, Rafał Pieniężny jako jedyny przeżył ubiegłoroczny, tragiczny wypadek w Mokronosie. Po tym zdarzeniu dobrze rokujący piłkarz ręczny przeszedł liczne i bardzo poważne operacje. By mógł poddać się kolejnym zabiegom (m.in. łamanie i plastyka miednicy), konieczne było zebranie środków. Wespół z burmistrzem Koźmina Maciejem Bratborskim, dyrektorem ZSP Andrzejem Joachimiakiem oraz prezesem SNRDiON Pawłem Kaczmarkiem zdecydowaliśmy się pomóc właśnie Rafałowi.

Chęć niesienia pomocy wyraziły także 22 piłkarskie zespoły, które uczestniczyły w piątkowo-sobotnich eliminacjach (przebieg każdego spotkania mogliście śledzić na bieżąco za pomocą naszej turniejowej bazy). Po ponad 12 godzinach czystej gry poznaliśmy 10 najlepszych ekip, które w niedzielę o godz. 9.00 rozpoczęły finałową batalię. Decydująca rywalizacja toczyła się w dwóch 5-zespołowych grupach. W trakcie toczonych na wysokim poziomie sportowym spotkań nie brakowało ogromnych emocji, wielu goli i jeszcze większej liczby widowiskowych akcji.

Atrakcje dla publiczności

Zanim jednak poznaliśmy uczestników półfinałów, odbyły się pierwsze pokazy oraz konkursy dla publiczności. Po oficjalnym otwarciu zmagań, które miało miejsce o godz. 11.00, i uczczeniu minutą ciszy osób, które zginęły we wspomnianym wypadku, rozpoczął się taneczny występ uczennic ZSP, wspartych przez ich koleżankę z SP3 Koźmin. Następnie arenę opanowali błyskotliwi DJ KubAa (Marcin Wolniak) i DJ ColOor (Jakub Szóstak), którzy w kapitalny sposób rozgrzewali i aktywowali publiczność. Podczas wejść wspomnianej dwójki widzowie tańczyli i śpiewali. Z kolei w organizacji rozmaitych konkursów sportowych, w których nagrodami były cenne gadżety pozyskane od gwiazd, niebagatelny udział mieli Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie. Co warte podkreślenia, medaliści MŚ i ME w siatkówce plażowej byli z nami od początku finałów.

Ogromne brawa zebrali także młodzi gracze krotoszyńskiej filii Akademii Reissa, którzy pod okiem trenerów Macieja Parczyńskiego i Grzegorza Nowaka dali próbkę swoich możliwości.

Gwiazdy nie zawiodły

Wczesnym popołudniem znaliśmy już najlepszą czwórkę zawodów. Emocje powoli sięgały zenitu nie tylko ze względu na bliski czas poznania finalistów. Wszyscy bowiem z niecierpliwością czekali na przyjazd awizowanych gwiazd. Przed godz. 16.00 w murach ZSP pojawili się zapowiadani i znakomici sportowcy. Pierwszy dotarł świetny pięściarz Maciej Zegan, który stał się ikoną turniejów GRAMY DLA. Po nim zameldowali się byli piłkarze poznańskiego Lecha. Trener Sławomir Najtkowski zadbał o mocny skład oldbojów Kolejorza. Poza nim w późniejszych spotkaniach pokazowych zagrali: Jacek Przybylski, Jacek Dembiński, Paweł Kaczorowski i Waldemar Kryger. Gościliśmy więc m.in. uczestnika Ligi Mistrzów, trzech reprezentantów Polski czy najlepszego defensora Bundesligi. Ostatnią gwiazdą był Marcin Urbaś, który pojawił się w towarzystwie uroczej małżonki – Karoliny. Niestety, Marcin z racji kontuzji nie mógł wystąpić w barwach teamu LECH POZNAŃ OLDBOYS I PRZYJACIELE. Jego przyjazd spotkał się jednak z niekwestionowanym entuzjazmem widowni, a były olimpijczyk wcielił się w rolę trenera zespołu gwiazd.

Kapitalna forma Dembińskiego

Powitanie gości było bardzo okazałe. Po prezentacji DJ KubAa i DJ ColOor zaskoczyli przybyłych zaproszeniem do tańca, w czym brylował – niezawodny między słupkami – Jacek Przybylski. Gdy gwiazdy udały się na obiad, rozegrano potyczkę o trzecie miejsce, w której Bez Nazwy Woźniak Bus ograło A Seree Tee.

Niedługo potem byli gracze Kolejorza, wzmocnieni Zeganem, Łukaszem i Sebą Kaczmarkami oraz nauczycielem WF-u w ZSP Adamem Kuzią, rozegrali dwa mecze pokazowe. Emocji i zabawy było co niemiara. Lechici pokazali kilka kapitalnych akcji, a pierwsze skrzypce w drużynie grał Jacek Dembiński. Oczywiście gwiazdy bardzo ulgowo potraktowały finalistów imprezy i niespodziewanie przegrały z MTV Rozdrażew, po czym pokonały Albatrosy Budy.

Wzruszające chwile

Zanim goście mogli udać się na zasłużony odpoczynek, na parkiecie pojawił się główny bohater turnieju – Rafał. Towarzyszyła mu siostra, która odczytała przygotowane przez Rafała listy z podziękowaniami. Każda z gwiazd była poruszona i szczęśliwa, bo za swoje zaangażowanie otrzymała najlepszą z możliwych formę zapłaty – pięknie oprawione, podpalone karty z wyrazami wdzięczności, na których podpisał się Rafał. Po chwili Maciek Zegan zabrał Danielowi Borskiemu mikrofon i przemówił w imieniu całego zespołu. – Jesteśmy tu dla Rafała i dziękujemy Danielowi za zaproszenie. Gwarantujemy, że jeśli tylko czas pozwoli, po raz kolejny zawitamy na waszą imprezę – mówił popularny „Boom-Boom”. Potem Zegan, piłkarze i siatkarze po kolei podchodzili do Rafała, który wręczał każdemu własnoręcznie wykonany dyplom. Wielu z gości nie kryło wzruszenia. Zegan – znów przechwyciwszy mikrofon – w swoim stylu zwrócił się do Rafała. – Mistrzu, przyjedziemy ponownie i jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie. Ale musisz nam coś obiecać. Za rok o tej porze będziesz zdrowy… – powiedział pięściarz, po czym podsunął mikrofon Rafałowi, który z radością w głosie odpowiedział: obiecuję! Publiczność także podziękowała gwiazdom za przybycie, skandując gromkie „dziękujemy”.

Piłka z podpisem CR7 za 700 zł

Zanim MTV i Albatrosy Budy przystąpiły do wielkiego finału, odbyły się publiczne licytacje. Najcenniejszym łupem okazała się piłka z podpisami Cristiano Ronaldo i jego kolegów z reprezentacji, za którą jeden ze sponsorów turnieju – Dariusz Rozum – wyłożył 700 zł. Powodzeniem cieszył się również unikatowy album, który z rąk minister Joanny Muchy odebrał dla nas poseł Maciej Orzechowski.

Uznanie w oczach kibiców zyskały także piłki z podpisami Piotra Reissa, który nie był obecny na turnieju wyłącznie ze względów zawodowych (od soboty uczestniczy w zgrupowaniu Lecha w Hiszpanii – przyp. red.), oraz futbolówki, na których autografy złożyli nasi goście, a także przedmioty, które gwiazdy przywiozły do Koźmina. Zlicytowano również tort z nazwą turnieju, którego wyrobem zajęli się nauczyciele pracujący w ZSP. Podczas niedzielnych finałów zgromadzeni widzowie mogli posilać się wypiekami przygotowanymi przez szkolną społeczność ZSP.

Czas na wielki finał

Po licytacjach na placu boju pojawili się piłkarze MTV i Albatrosów. Chodziło nie tylko o końcowy triumf, ale i tytuł króla strzelców. Przed meczem klasyfikację najskuteczniejszych otwierali liderzy obu drużyn – Bartłomiej Ziembiński i Kamil Kaźmierczak, którzy mieli na koncie po 12 trafień. Finał był dość jednostronnym pojedynkiem, a MTV po raz kolejny wygrało cały turniej, zwyciężając 5:1. Kaźmierczak nie pokonał bramkarza rywali, natomiast Ziembiński zdołał skierować piłkę do siatki, dzięki czemu ponownie okazał się najlepszym snajperem rozgrywek.

W ceremonii dekoracji czterech czołowych drużyn uczestniczyli dyrektor Joachimiak oraz Tomasz Głuch, radny RM w Krotoszynie i jeden ze sponsorów. Obaj panowie pogratulowali piłkarzom i podziękowali za organizację imprezy, dokonując jej oficjalnego zamknięcia.

Chwilę później na kapitalny gest zdobyli się gracze MTV, przekazując okazały puchar Rafałowi i skandując przy tym jego imię…

Będzie jeszcze więcej

Po zliczeniu zebranych środków okazało się, iż zebraliśmy dokładnie 11 tys. zł! A kwota ta zostanie jeszcze powiększona, ponieważ wkrótce uruchomimy aukcje internetowo-telewizyjne. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, z całego serca dziękujemy. W minionym roku zorganizowaliśmy kilkanaście akcji. Zapewniamy, że to nie koniec działań dobroczynnych ze strony Gazety Lokalnej KROTOSZYN!

Wciąż czynne jest konto Rafała, na które można wpłacać środki. Pamiętajcie, że liczy się każda złotówka!

DANIEL BORSKI

NR KONTA RAFAŁA

95 1090 1157 0000 0000 1502 2029 z dopiskiem RAFAŁ PIENIĘŻNY

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KROTOSZYNIE

BILANS VII TURNIEJU „GRAMY DLA RAFAŁA”:

FINAŁ

ALBATROSY BUDY 1-5 MTV ROZDRAŻEW

Bramki: D.Olejniczak – S.Chmielarz(2), B.Ziembiński, A.Szymczak, J.Banaszek

MECZE POKAZOWE:

LECH POZNAŃ OLDBOYS I PRZYJACIELE – MTV 2:3

LECH POZNAŃ OLDBOYS I PRZYJACIELE – ALBATROSY 6:5

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 1. MTV Rozdrażew
 2. Albatrosy Budy
 3. Bez Nazwy Woźniak Bus
 4. A Seree Tee

5-6. Intermarche, LZS Kuklinów

7-8. Pro-Met Koźmin Wlkp, Mini-Market Andrzej Goździela

9-10. GLOKALNA.PL, Szyszka

11-22 CANOLD, UMBELEBELE JOMO COSMOS, DREAM TEAM KOTLIN, TEAM KOŹMIN , KOKS KOBYLIN, TORNADO, BARTESKO, BEZ NAZWY FACH-STOL, DANGEROUS DEVILS, WPZTS PRACZYK, OGNIWO ŁĄKOCINY, ZNIENACKA TEAM

SKŁADY:

MTV Rozdrażew: Krystian Troszczyński – Bartłomiej Ziembiński, Sebastian Chmielarz, Kamil Tracz, Tomasz Pluciński, Daniel Pluciński, Fabian Wosiek, Jarosław Banaszek, Mateusz Nowak, Adam Szymczak

Albatrosy Budy: Sebastian Kaźmierczak – Kamil Kaźmierczak, Krystian Kaczmarek, Tomasz Kaczmarek, Dariusz Kaczmarek, Oliwier Bukowski, Damian Zapałowski, Adrian Olejniczak, Dawid Olejniczak

Bez Nazwy Woźniak Bus: Karol Swora, Sebastian Kwiatkowski – Daniel Baran, Oskar Walczak, Karol Krystek, Kamil Nowaczyk, Michał Woźniak, Jędrzej Paczków

GLOKALNA.PL: Dariusz Kowalczyk, Marcin Klupa – Daniel Borski, Marcin Konieczny, Mariusz Kowalczyk, Grzegorz Stache, Mirosław Czajka, Łukasz Stachowiak, Sławomir Udzik, Piotr Krzymiński, Grzegorz Nowak, Daniel Lis, Piotr Kapała, Radosław Orwat, Janusz Maryniak

LECH POZNAŃ OLDBOYS I PRZYJACIELE: Jacek Przybylski – Jacek Dembiński, Waldemar Kryger, Paweł Kaczorowski, Sławomir Najtkowski, Maciej Zegan, Marcin Urbaś, Łukasz Kaczmarek, Sebastian Kaczmarek

STRZELCY:

 1. Bartłomiej Ziembiński (MTV Rozdażew) – 13
 2. Kamil Kaźmierczak (Albatrosy Budy) – 12
 3. Daniel Baran (Bez Nazwy – Woźniakbus) – 11
 4. Sebastian Chmielarz (MTV Rozdażew) – 8
 1. Karol Krystek (Bez Nazwy – Woźniakbus) – 8

BILANS MECZÓW:

Liczba meczów – 121

Liczba minut gry – 916

Liczba bramek – 219

SĘDZIOWIE: Paweł Haszek, Bartłomiej Nowak, Grzegorz Nowak, Maciej Lewandowicz, Jacek Sowiński, Kamil Kaźmierczak, Mateusz Helwich

Więcej szczegółów: www.glokalna.pl oraz www.40minut.pl/turniej.php?t=85

 

ORGANIZATORZY:

Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Daniel Borski
Patryk Andrzejewski

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie
ZSP Koźmin Wlkp. i Szkolny Klub Wolontariacki

GOŚCIE:

Maciej Zegan

Marcin Urbaś

Sławomir Najtkowski

Jacek Przybylski

Waldemar Kryger

Jacek Dembiński

Paweł Kaczorowski

Łukasz Kaczmarek

Sebastian Kaczmarek

PARTNERZY:

Patryk Rzepka
Dj KubAa
Dj ColOor

Piotr Reiss
e-Maco – Maciej Gostyński
GOS Koźmin Wlkp.
Akademia Reissa
Maciej Orzechowski
UMiG Koźmin Wlkp.
FIZJOBARTEK – Bartłomiej Nowak
Krot. Grupa Sędziowska przy KS OZPN Kalisz – Tadeusz Nowacki, Paweł Haszek, Bartłomiej Nowak, Grzegorz Nowak, Maciej Lewandowicz, Jacek Sowiński, Kamil Kaźmierczak, Mateusz Helwich
Sebastian Szostak
Remigiusz Kowalski
Dariusz Rozum
Członkowie OSP z Koźmina Wlkp., Wrotkowa i Gościejewa

 SPONSORZY:

Tomasz Głuch – radny Rady Miejskiej w Krotoszynie
Patryk Rzepka – menedżer Galerii Krotoszyńskiej
Studio V Dariusz Zaremba i Foto Sebol
Vega Sound – Roman Wyduba

Dariusz Rozum – DOMAK NIERUCHOMOŚCI
e-Maco – Maciej Gostyński

Intermarche – Aurelia i Robert Dzwoniarek
Agencja Reklamowa FIDO-MIX – Karolina Szczegóra

FOT. SEBASTIAN SZOSTAK, REMIGIUSZ KOWALSKI, MACIEJ GOSTYŃSKI, ROBERT RYBA

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud