Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Aktualności

Spłonęła wiata z balotami słomy

Spłonęła wiata z balotami słomy

2019-02-20 / Na sygnale
17 lutego w Starymgrodzie w ogniu stanęła drewniana wiata wraz z magazynowaną w niej słomą. Przyczyną pożaru było podpalenie. Policja już zatrzymała sprawcę. Akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin.
Mała czarna

Mała czarna

2019-02-20 / Zdrowie
Pobudza do życia, umila pogawędki z przyjaciółmi. Pozwala więcej pracować. Oddala zmęczenie, dodaje sił witalnych. Wspomaga sportowców, ułatwia odchudzanie i pomaga w niektórych schorzeniach. W wielu aspektach kawa cieszy się dużym powodzeniem. Ale czy jej nadmiar nie szkodzi naszemu zdrowiu?
13-letni piroman znów podpalił

13-letni piroman znów podpalił

2019-02-19 / Na sygnale
16 lutego doszło do pożaru na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym na ul. Floriańskiej w Krotoszynie. Duże zadymienie utrudniało mieszkańcom opuszczenie obiektu. Jak się okazało, podpalenia dokonał 13-latek, który niedawno podłożył ogień w kościele pw. Św. Piotra i Pawła, a wcześniej podobnych czynów dopuścił się w Miliczu.
W gminie Kobylin siedmioro nowych

W gminie Kobylin siedmioro nowych

2019-02-19 / Samorząd
W trakcie sesji Rady Miejskiej w Kobylinie, która odbyła się w miniony czwartek, podsumowano wyniki wyborów w sołectwach i radzie osiedla. Cykl spotkań wyborczych rozpoczął się 14 stycznia, a zakończył 11 lutego.
Cyfrowa Trójka

Cyfrowa Trójka

2019-02-19 / Edukacja
Wraz z początkiem roku ruszył projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@, w którym udział biorą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. W lidze matematycznej ekipa z popularnej Zetki zajęła drugie miejsce, a w lidze fizycznej była najlepsza.
Podejmij świadomą decyzję!

Podejmij świadomą decyzję!

2019-02-19
Ostatnie kwartały to widoczny wzrost dochodów Polaków, co może zostać jeszcze wzmocnione otwarciem możliwości migracyjnych pracowników zza wschodniej granicy. Ponadto historycznie niskie stopy procentowe przekładają się na wciąż poprawiającą się zdolność kredytową i na zwiększanie kwot, które przeznaczamy na spełnianie marzeń.
Goście z Gruzji w Krotoszynie

Goście z Gruzji w Krotoszynie

2019-02-18
W dniach 10-14 lutego w Wielkopolsce przebywała wysokiej rangi delegacja z Gruzji, zainteresowana współpracą z tutejszymi przedsiębiorcami i samorządem lokalnym. Gruzini przyjechali również do Krotoszyna, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. zrewitalizowany rynek oraz kościół farny.
Walentynka z Krotoszynem

Walentynka z Krotoszynem

2019-02-18
14 lutego uczestnicy konkursu promocyjnego „Walentynka z Krotoszynem”, zorganizowanego przez Urząd Miejski, spotkali się z burmistrzem Franciszkiem Marszałkiem na uroczystym ogłoszeniu wyników.
Wspólne działanie przynosi korzyści

Wspólne działanie przynosi korzyści

2019-02-18 / Kultura
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna po raz kolejny zorganizowała Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatorem akcji od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.
Zmiana warty na stanowisku skarbnika

Zmiana warty na stanowisku skarbnika

2019-02-17 / Samorząd
W trakcie czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kobylinie podjęto dwie ważne uchwały – w sprawie odwołania oraz powołania skarbnika gminy. Od marca za budżet Kobylina odpowiadać będzie Barbara Sławińska.
Młodzież walczy o kasę

Młodzież walczy o kasę

2019-02-17 / Edukacja
Za nami pierwszy etap konkursu „Bitwa o kasę”, organizowanego przez Bank Spółdzielczy. 7 lutego w kilkunastu placówkach oświatowych na terenie powiatu krotoszyńskiego przeprowadzono wewnętrzne kwalifikacje, w których wyłoniono uczestników kolejnej fazy przedsięwzięcia.
Rozmawiali o zawodzie leśnika

Rozmawiali o zawodzie leśnika

2019-02-16 / Edukacja
Szkoła Podstawowa w Gorzupi w ramach doradztwa zawodowego zaprasza w swoje progi przedstawicieli różnych zawodów. Na początku lutego placówkę odwiedził Łukasz Jasiak z Nadleśnictwa Krotoszyn.
Szkolenie z zagadnień motoryzacyjnych

Szkolenie z zagadnień motoryzacyjnych

2019-02-16 / Edukacja
Pod koniec stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, kształcący się w zawodach elektromechanik, mechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca-mechanik, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z zagadnień branży motoryzacyjnej.
Zapaliła się sadza w kominie

Zapaliła się sadza w kominie

2019-02-16 / Na sygnale
9 lutego w jednym domów przy ul. Jaśkowskiego w Zdunach zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Strażacy szybko zażegnali niebezpieczeństwo. Nikt nie ucierpiał.
Szybkie tempo prac

Szybkie tempo prac

2019-02-15
Nietrudno zauważyć, iż w szybkim tempie „rośnie” pierwsza kondygnacja dobudowywanej części modernizowanego Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. To największa powiatowa inwestycja.
Biblioteka bez granic

Biblioteka bez granic

2019-02-15
W ramach inicjatywy BiblioLAB 8 lutego w koźmińskiej bibliotece odbył się Zjazd Bibliotekarzy z Wielkopolski pod hasłem „Biblioteka bez granic”. Przez cały dzień kilkudziesięciu bibliotekarzy z całego województwa szkoliło się w trakcie warsztatów tematycznych, wymieniało się doświadczeniami i dobrymi praktykami.
Strona 1 z 8212345...102030...Ostatnia »


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Archiwum
Gościniec
Neonówka
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla

Ankieta

Co Państwo myślą o proteście rolników i jego formie (blokowanie dróg)?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...