Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Aktualności

Atrakcyjny tydzień

Atrakcyjny tydzień

2018-08-14
W okresie, od 6 do 10 sierpnia, odbywały się Letnie Warsztaty Rozmaitości, skierowane dla dzieci ze Zdun. Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji.
Święto patrona

Święto patrona

2018-08-14
W sobotę, 11 sierpnia, odbyły się uroczystości ku czci Patrona Ziemi Koźmińskiej – św. Wawrzyńca. Wzięli w nich udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, radni, strażacy z OSP, członkowie bractwa kurkowego, osoby duchowne oraz mieszkańcy Koźmina Wlkp.
Dart na rowerze

Dart na rowerze

2018-08-14 / Samorząd
W minionym tygodniu, od 7 do 11 sierpnia, na stadionie miejskim w Kobylinie odbywała się XXI edycja ,,Rowerowego Rodeo”. Wzięło w niej udział 73 zawodników. Rywalizacja była emocjonująca i ciekawa a uczestnicy chwalili sobie udział w zmaganiach.
Nie ustąpił pierwszeństwa

Nie ustąpił pierwszeństwa

2018-08-13 / Na sygnale
W piątek, 10 sierpnia, w godzinach rannych na skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Mickiewicza doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nie stwierdzono osób poszkodowanych. Policja ustaliła wszelkie okoliczności zdarzenia.
The Dumplings podbili serca

The Dumplings podbili serca

2018-08-13 / Kultura
W sobotę, 11 sierpnia, na krotoszyńskim rynku odbył się trzeci w tym roku ,,Więc Wiec”, czyli cykl koncertów organizowanych przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. Tym razem na scenie zagrały zespoły: Disco z klasą, Kinga Głyk Quarter oraz gwiazda wieczoru - The Dumplings.
Pożar klatki wentylacyjnej

Pożar klatki wentylacyjnej

2018-08-13 / Na sygnale
W sobotę, 11 sierpnia, w godzinach wieczornych doszło do pożaru klatki wentylacyjnej w budynku handlowym przy Starym Rynku w Koźminie Wielkopolskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Słońce i deszcz

Słońce i deszcz

2018-08-13 / Zdrowie
Tegoroczny lipiec właściwie obfitował w ciepłe temperatury i deszcze. Jedni narzekali na słońce; że za duszno, oddychać nie ma czym i tlenu brak. Inni marudzili, że „wciąż” te ulewy i burze, pochmurno i jakoś tak ponuro, aż spać się chce. I jednym i drugim na zmianę brakowało to słońca, to deszczu.
Znamy kandydatów PiS na burmistrzów

Znamy kandydatów PiS na burmistrzów

2018-08-11 / Polityka
W środę, 8 sierpnia, w biurze Prawa i Sprawiedliwości w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono pierwszy rząd kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych.
Kierowcy, patrzcie na znaki !

Kierowcy, patrzcie na znaki !

2018-08-10 / Na sygnale
W środę, 8 sierpnia, w godzinach popołudniowych w Krotoszynie doszło do dwóch wypadków samochodów, których przyczyna była identyczna - nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz zignorowanie znaku ,,STOP” na skrzyżowaniu. W pierwszym zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwoje małych dzieci, które zostały przetransportowane do szpitala. W drugim - na szczęście - doszło tylko do niegroźnej kolizji.
Jak urządzić przestrzeń kreatywną, którą pokochają Twoi pracownicy?

Jak urządzić przestrzeń kreatywną, którą pokochają Twoi pracownicy?

2018-08-10
Przyjęło się, że w każdej większej firmie powinno być pomieszczenie, które będzie służyło pracownikom do chwilowego oderwania się od pracy i ekranu komputera na rzecz relaksu. Taka przestrzeń kreatywna ma za zadanie sprzyjać integracji pracowników i powinna być miejscem oddechu i wytchnienia, a co za tym idzie – sprawić, że zatrudniony będzie pracował wydajniej i efektywniej. W końcu ludzka kreatywność działa w taki sposób, że czasem lepiej spędzić kilka chwil więcej na przerwie kawowej przeglądając swoje media społecznościowe, aby po takiej chwili móc pracować na zdwojonych obrotach. Jak zaprojektować takie kreatywne wnętrze w swojej firmie, aby zadowolić naszych pracowników? Dowiecie się z tego artykułu!
Dealerzy złapani

Dealerzy złapani

2018-08-10 / Na sygnale
Policjanci z krotoszyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Mężczyźni posiadali marihuanę i haszysz. Funkcjonariusze przedstawili im zarzuty posiadania oraz handlu narkotykami.
Koloniści nad Bałtykiem

Koloniści nad Bałtykiem

2018-08-09 / Edukacja
Od 26 lipca do 4 sierpnia, 45-osobowa grupa dzieci ze Sulmierzyc przebywała na koloniach w Łukęcinie, koło Pobierowa. 10 dni wypoczynku obfitowały w liczne atrakcje, które przyniosły wszystkim sporo chwil radości.
Chwaliszewska oddana w połowie

Chwaliszewska oddana w połowie

2018-08-09 / Samorząd
Pod koniec lipca odbyło się uroczyste oddanie do użytku pierwszej części zmodernizowanej ulicy Chwaliszewskiej w Krotoszynie, łączącej drogę krajową z wojewódzką. Koszt inwestycji wyniósł 440 tysięcy złotych i objął przebudowę odcinka drogi o długości 225 metrów i 7 metrów szerokości.
Pożar przy basenie…

Pożar przy basenie…

2018-08-09 / Na sygnale
W czwartek, 2 sierpnia, o godzinie 18.11 doszło do pożaru samochodu osobowego, stojącego na parkingu przed basenem miejskim w Koźminie Wielkopolskim. Płomienie zagrażały innym pojazdom, ustawionym obok. Nikomu nic się nie stało.
Kibice z Koźmina w hołdzie powstańcom

Kibice z Koźmina w hołdzie powstańcom

2018-08-08 / Historia
Mural upamiętniający bohaterów Powstania Wielkopolskiego został wymalowany na ścianie budynku szatni przy obiektach sportowych przy ul. Floriańskiej w Koźminie Wlkp. Z inicjatywą stworzenia patriotycznego graffiti wyszedł koźmiński fanklub Lecha Poznań. Pomysł kibiców zyskał uznanie i został uwzględniony w programie Gminnych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Setnej Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Muszkieterowie na medal

Muszkieterowie na medal

2018-08-08
Dzięki III edycji akcji charytatywnej ,,Wakacje z Muszkieterami”, czworo dzieci z Krotoszyna wyjedzie 12 sierpnia na bezpłatne kolonie do Puszczy Kampinoskiej. Letni wypoczynek jest finansowany przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, zaangażowanych w charytatywną działalność pomysłodawcy wyjazdów – Fundacji Muszkieterów.
Strona 1 z 5312345...102030...Ostatnia »


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...