Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Aktualności

Z widokiem na wakacje

Z widokiem na wakacje

2019-06-18 / Edukacja
Przed kilkoma dniami burmistrzowie Krotoszyna spotkali się z uczniami szkół podstawowych pod wieżą obserwacyjno-widokową. Tam przedstawili dzieciom największe walory naszego miasta.
Był wyjątkowym i niezłomnym człowiekiem

Był wyjątkowym i niezłomnym człowiekiem

2019-06-18
16 czerwca odbyły się uroczystości na cześć błogosławionego biskupa Michała Kozala, który od sześciu lat jest patronem Krotoszyna. W Nowym Folwarku złożono symbolicznie wiązanki kwiatów, a w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela została odprawiona Msza święta, w której uczestniczył biskup diecezji kaliskiej Stanisław Napierała.
Dokumenty z powstania wielkopolskiego

Dokumenty z powstania wielkopolskiego

2019-06-18 / Kultura
13 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylinie miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Powstanie Wielkopolskie - rozkaz! Dokumenty Powstania Wielkopolskiego”. Na uroczystość przybył Henryk Krystek - dyrektor Archiwum Państwowego z Poznania.
Burzowa sobota i słoneczna niedziela

Burzowa sobota i słoneczna niedziela

2019-06-17 / Kultura
W miniony weekend odbyły się Dni Zdun. Organizatorzy przygotowali bogaty program, lecz - niestety - musiał on ulec modyfikacji, gdyż w sobotę wieczorem nad miastem przeszła gwałtowna burza. Trzeba było ewakuować uczestników imprezy i odwołać koncerty Michała Teodorczyka oraz Jacka Stachurskiego.
Integracja poprzez sport

Integracja poprzez sport

2019-06-17 / Nasz Patronat
W środę, 12 czerwca, na boisku wielofunkcyjnym na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie odbyła się Spartakiada Integracyjna pod hasłem „Łączy nas sport!”. Organizatorami wydarzenia były Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Ponad 4 miliony na rewitalizację kaflarni

Ponad 4 miliony na rewitalizację kaflarni

2019-06-17
Gmina Zduny otrzymała ponad 4 miliony złotych na rewitalizację terenów po najstarszej w Polsce kaflarni. Dzięki dotacji obiekt zostanie przejęty od prywatnego właściciela, przebudowany, zyska nowe funkcje. Z całą pewności stanie się wizytówką miasta.
Najskuteczniejszą formą terapii jest profilaktyka

Najskuteczniejszą formą terapii jest profilaktyka

2019-06-17 / Zdrowie
Zaburzenia czynności ruchów kręgosłupa oraz stawów kończyn możemy podzielić na trzy zespoły: przeciążeniowy, korzeniowy i psychogenny. Jest to umowny podział, ponieważ zaburzenia i dolegliwości czynności ruchowych wynikają z przeciążenia miejscowego lub odcinkowego narządu ruchu.
Grzybek w Starym Kobylinie

Grzybek w Starym Kobylinie

2019-06-15
Zakończyła się budowa grzybka w Starym Kobylinie. 13 czerwca miał miejsce odbiór inwestycji.
Czynsze rosną ekspresowo…

Czynsze rosną ekspresowo…

2019-06-15
Niestety rynek nieruchomości mocno przyśpieszył, wpływ ma na to wiele czynników i od nich warto zacząć. Spotykając się z wieloma głosami, że to już mocno przesadzone ceny, trudno się nie zgodzić, skoro ktoś, kto podjął decyzję o zakupie swojego mieszkania, jeszcze około dwa lata temu w Krotoszynie za jeden metr płacił około 800 zł mniej niż dzisiaj.
Samobójstwo funkcjonariusza policji

Samobójstwo funkcjonariusza policji

2019-06-14 / Na sygnale
13 czerwca w godzinach wieczornych w jednej z podkrotoszyńskich wsi doszło do tragicznego zdarzenia. 38-letni funkcjonariusz policji popełnił samobójstwo. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Narkotyki i dopalacze zabijają!

Narkotyki i dopalacze zabijają!

2019-06-14 / Edukacja
W Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Ma to związek z zainaugurowaną przez MSWiA kampanią informacyjno-edukacyjną „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.
Festyn rodzinny z historią w tle

Festyn rodzinny z historią w tle

2019-06-14
Na terenie Szkoły Podstawowej w Baszkowie odbył się festyn rodzinny. Na przybyłych gości czekała moc atrakcji. Imprezę poprzedziło uroczyste przecięcie wstęgi na Ławeczce Powstańców Wielkopolskich oraz zerwanie wstęgi na muralu upamiętniającym powstanie wielkopolskie.
Rejs po Warcie

Rejs po Warcie

2019-06-14
W Dniu Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp., pod opieką dyrektora Jacka Zawodnego, mieli okazję pływać statkami i motorówkami po Warcie. Rejs przygotowali członkowie Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wlkp.
Zduny Super Samorządem

Zduny Super Samorządem

2019-06-14 / Samorząd
8 czerwca uhonorowano laureatów nagrody Super Samorząd. Jury wyróżniło tym tytułem siedem spośród 15 nominowanych samorządów. Jak podkreślono, ich działania dotyczyły różnych zagadnień, jednak łączy je jedno – w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos udało się wprowadzić pozytywne zmiany w społeczności dzięki udanej współpracy z władzami samorządowymi. Wśród nagrodzonych samorządów znalazła się gmina Zduny.
Nowatorska metoda wczesnego wykrywania raka piersi

Nowatorska metoda wczesnego wykrywania raka piersi

2019-06-13 / Zdrowie
Dziś chcemy naszym Czytelniczkom opowiedzieć o nowatorskiej metodzie wczesnego wykrywania raka piersi, jaką jest termografia wykorzystywana w urządzeniu o nazwie Braster. Pytamy o to Tomasza Wojno – specjalistę ginekologa-położnika.
W każdym narodzie są ludzie dobrzy i źli

W każdym narodzie są ludzie dobrzy i źli

2019-06-13
W Szkole Podstawowej nr 5 w Krotoszynie gościła Anna Azari - ambasador Izraela w Polsce. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać jej wykładu pt. „Państwo Izrael - od Ziemi Obiecanej do kraju innowacji”. Dyskutowano także o współczesnych relacjach polsko-izraelskich w kontekście II wojny światowej.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla