Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Aktualności

Zwyciężyli w wojewódzkim konkursie

Zwyciężyli w wojewódzkim konkursie

2018-06-20 / Edukacja
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach, pod kierunkiem Marzeny Karwik i Agaty Ziembińskiej, wzięli udział w wojewódzkim projekcie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”. W dwóch konkursach okazali się najlepsi w Wielkopolsce.
90 lat OSP Kuklinów

90 lat OSP Kuklinów

2018-06-20
9 czerwca odbyły się uroczystości związane z 90-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklinowie. Jednocześnie wszystkie jednostki z terenu gminy Kobylin świętowały Dzień Strażaka.
Kredyt dla firm – co trzeba wiedzieć?

Kredyt dla firm – co trzeba wiedzieć?

2018-06-19
W Polsce z roku na rok wzrasta liczba przedsiębiorców. Większość młodych biznesmenów zakłada jednoosobową działalność gospodarczą po to, aby nie pracować na etacie, lecz być „na swoim”. Zaczynają z głową pełną marzeń i planów, ale - w dużej mierze – także z zerami na koncie. Liczą na szybkie wypracowanie zysku.
Lato organowe w krotoszyńskiej Farze

Lato organowe w krotoszyńskiej Farze

2018-06-19 / Kultura
Po kilkuletniej przerwie na mapę letnich festiwali muzycznych powraca „Lato organowe w krotoszyńskiej Farze”. Przed nami ósmy Ogólnopolski Festiwal Muzyczny, tym razem w nowej odsłonie, jaką jest I edycja międzynarodowa.
Nadia opowiedziała o balecie

Nadia opowiedziała o balecie

2018-06-19 / Edukacja
Przed kilkoma dniami w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie 9-letnia Nadia Frik poprowadziła dla blisko 250 rówieśników wykład na temat baletu, który jest jej pasją. Organizatorem wydarzenia w ramach Polskiej Akademii Dzieci była Dolnośląska Szkoła Wyższa.
Mieszkańcy powitali lato

Mieszkańcy powitali lato

2018-06-19
Rada Osiedla nr 2 w Krotoszynie zorganizowała czwarty festyn rodzinny dla mieszkańców. Stało się już tradycją, że w pierwszą sobotę czerwca społeczność RO nr 2 wita lato na terenie strzelnicy myśliwskiej. Jak co roku atrakcji było co niemiara.
Ray Wilson w Zdunach, Dżem w Kobylinie

Ray Wilson w Zdunach, Dżem w Kobylinie

2018-06-18 / Kultura
W miniony weekend odbyły się Dni Zdun i Dni Kobylina. Na scenie oprócz lokalnych zespołów wystąpiły gwiazdy, m.in. Ray Wilson, były wokalista grupy Genesis, oraz zespół Dżem. Przez dwa dni w Zdunach i Kobylinie dominowały blues, rock oraz disco-polo.
Pożar na składowisku śmieci

Pożar na składowisku śmieci

2018-06-18 / Na sygnale
W piątek, 15 czerwca, w godzinach popołudniowych na składowisku śmieci przy ulicy Ceglarskiej w Krotoszynie wybuchł pożar. Paliło się około 45 ton odpadów. Nie było osób poszkodowanych.
Absolutorium dla burmistrza

Absolutorium dla burmistrza

2018-06-18 / Samorząd
5 czerwca na sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach oceniono wykonanie budżetu w 2017 roku przez burmistrza Dariusza Dębickiego. Radni jednogłośnie udzielili włodarzowi absolutorium z tego tytułu.
Nie ustąpił pierwszeństwa

Nie ustąpił pierwszeństwa

2018-06-17 / Na sygnale
We wtorek, 12 czerwca, na drodze krajowej nr 15 w Koźminie Wielkopolskim zderzyły się dwa samochody. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Konferencja nauczycieli WF-u

Konferencja nauczycieli WF-u

2018-06-17 / Edukacja
W Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana w Krotoszynie odbyła się XIII Konferencja Wychowania Fizycznego. Nauczyciele ze szkół podstawowych wysłuchali prelekcji dotyczących najnowszych trendów nauki pływania.
Miasta, miasteczka, krajobrazy…

Miasta, miasteczka, krajobrazy…

2018-06-16 / Kultura
Do 31 sierpnia w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie można oglądać wystawę Radosława Barka „Miasta, miasteczka, krajobrazy - szkice z podróży”.
Wolność Polski a wolność człowieka

Wolność Polski a wolność człowieka

2018-06-15 / Historia
Pod takim hasłem przeprowadzono IV Powiatowy Konkurs im. Bł. Biskupa Michała Kozala. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II i Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.
Archipelag skarbów

Archipelag skarbów

2018-06-15 / Edukacja
Pod koniec maja w SP nr 1 w Krotoszynie zorganizowano warsztaty profilaktyczne „Archipelag skarbów”, propagowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia, prowadzone przez trzech specjalnie przeszkolonych trenerów, okazały się piękną podróżą ku zdrowemu i mądremu życiu.
Siedem kolorów tęczy

Siedem kolorów tęczy

2018-06-15
W Przedszkolu nr 7 Maciuś w Krotoszynie odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Siedem kolorów tęczy”. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Wszyscy wspaniale się bawili.
Święto patrona Krotoszyna

Święto patrona Krotoszyna

2018-06-14
10 czerwca odbyła się uroczystość upamiętniająca błogosławionego biskupa Michała Kozala, który od pięciu lat jest patronem naszego miasta. Złożono symboliczne wiązanki kwiatów. W Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela odprawiona została Msza święta.
Strona 1 z 4512345...102030...Ostatnia »


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...