Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Edukacja

Magiczny pokaz w Gorzupi

Magiczny pokaz w Gorzupi

2019-01-02 / Edukacja
W Domu Kultury w Gorzupi zorganizowano pokaz chemiczny pod hasłem „Magia świąt w laboratorium”. Spotkanie dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola prowadziła Magdalena Roszak.
Znaczenie szkolnictwa zawodowego

Znaczenie szkolnictwa zawodowego

2018-12-17 / Edukacja
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 odbyła się konferencja pod hasłem „Rozwój szkolnictwa zawodowego w powiecie krotoszyńskim a lokalny rynek pracy w gminie Koźmin Wlkp.”
Świąteczne gotowanie

Świąteczne gotowanie

2018-12-15 / Edukacja
Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizował dla uczestników jednostki Konkurs Kucharski „Świąteczne gotowanie”. W szranki stanęli uczniowie klas zawodowych z ZSP w Zdunach, Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy w Krotoszynie.
Nie zmarnuj swojego życia!

Nie zmarnuj swojego życia!

2018-12-10 / Edukacja
W listopadzie uczniowie dwóch krotoszyńskich placówek, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich wzięli udział w projekcie profilaktycznym „Nie zmarnuj swojego życia!”.
Czytanie w Maciusiu

Czytanie w Maciusiu

2018-12-07 / Edukacja
W listopadzie rodzice dzieci z Przedszkola nr 7 Maciuś w Krotoszynie zaangażowali się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Paulina Frankowska i Anna Rapczyńska czytały bajki w grupie Misiaków.
Promocja bezpiecznego stylu życia

Promocja bezpiecznego stylu życia

2018-12-06 / Edukacja
Pod koniec listopada wychowawcy Hufca Pracy 15-2 zorganizowali zajęcia profilaktyczne dotyczące zakażeń wirusem HIV. Ponadto przeprowadzono Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS.
Z wizytą w firmie Lege

Z wizytą w firmie Lege

2018-12-04 / Edukacja
Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp., wraz z wychowawcami oraz szkolnym doradcą zawodowym, udali się do miejscowego zakładu Lege Opakowania.
Młodzież zna gwarę wielkopolską

Młodzież zna gwarę wielkopolską

2018-12-03 / Edukacja
W Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs „Gwara wielkopolska”, skierowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.
100 lekcji o atomie

100 lekcji o atomie

2018-11-30 / Edukacja
W Szkole Podstawowej nr 1 Koźminie Wlkp. zorganizowano wykłady w ramach projektu „100 lekcji o atomie”. Jest on realizowany przez Ministerstwo Energii. Zajęcia dla uczniów klas VII i VIII prowadził dr inż. Bartosz Ceran z Politechniki Poznańskiej, absolwent koźmińskiej placówki.
Kucharze kształcili się na promie

Kucharze kształcili się na promie

2018-11-27 / Edukacja
Od 27 października do 10 listopada dwójka uczniów ZSP nr 3 w Krotoszynie odbywała staż na promie GRYF Unity Line. Szymon Szuszczyński i Marcin Gorzkowski przez dwa tygodnie zebrali na statku niezwykle cenne doświadczenia.
Z wizytą w fabryce samochodów

Z wizytą w fabryce samochodów

2018-11-25 / Edukacja
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, kształcący się w zawodzie technika mechanika, mieli okazję zwiedzić siedzibę firmy Volkswagen Polska w Poznaniu.
„Pisk Białego Orła”

„Pisk Białego Orła”

2018-11-20 / Edukacja
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Starej Obrze uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia „Spotkanie ze sztuką” wystawili dla społeczności lokalnej „Pisk Białego Orła”
Szkolenie z fryzjerstwa męskiego

Szkolenie z fryzjerstwa męskiego

2018-11-19 / Edukacja
7 listopada Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach gościł specjalistów męskiego cięcia - Weronikę i Jakuba Grzelaków (Fryzjer Męski „Studio Barber”), którzy przeprowadzili szkolenie dla młodzieży.
Laurka dla niepodległej

Laurka dla niepodległej

2018-11-09 / Edukacja
26 października Szkołę Podstawową nr 8 odwiedził generał brygady Paweł Bielawny – rodowity krotoszynianin. W latach 2007-2012 był on zastępcą szefa Biura Ochrony Rządu.
Rodzice w życiu szkoły

Rodzice w życiu szkoły

2018-11-05 / Edukacja
W Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbyła się konferencja „Rodzicu - możesz wiele. Prawa i obowiązki rodziców w szkole”. Inicjatorką wydarzenia była Sabina Rybakowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach.
Goście z Niemiec w Ceramie

Goście z Niemiec w Ceramie

2018-11-05 / Edukacja
Przez tydzień Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie gościł w swoich murach grupę uczniów wraz z opiekunami z Wilhelm Remy Gymnasium w Bendorfie. Współpraca między tymi placówkami trwa już kilka lat.
Strona 1 z 1212345...10...Ostatnia »


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Archiwum
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...