Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Nasz Patronat

Alan opuścił szpital!

Alan opuścił szpital!

2021-09-16 / Aktualności Milicz
Kilka dni temu Alan kilka dni temu przeszedł operację w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzice poinformowali, iż opuścili już szpital i oczekują na kolejne kontrole stanu zdrowia chłopca.
Najlepsi europejscy zawodnicy będą walczyć w Krotoszynie

Najlepsi europejscy zawodnicy będą walczyć w Krotoszynie

2021-09-15 / Sport
19 września w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej odbędzie się Puchar Europy w Sumo. Sportowe emocje gwarantowane.
Bieganie w krainie karpia

Bieganie w krainie karpia

2021-09-13 / SPORT MILICZ
W niedzielę odbyła się już IX edycja Biegu Karpia. Start i meta usytuowane były na terenie Kąpieliska Karłów, a uczestnicy pokonali dwa okrążenia ulicami miasta. Dla najmłodszych przewidziano dużo krótszą trasę w tzw. Biegu Karpika.
Młodzi kucharze z Gorzowa mistrzami Polski w dziczyźnie!

Młodzi kucharze z Gorzowa mistrzami Polski w dziczyźnie!

2021-09-13 / Nasz Patronat
Znamy nazwiska aktualnych kulinarnych mistrzów Polski w przyrządzaniu dziczyzny! Zostali nimi Michał Filipczuk i Marcin Klóska, zaledwie 19-letni kucharze z restauracji Pocztowa 13 w Gorzowie Wlkp.
Mistrzostwa w dziczyźnie już jutro!

Mistrzostwa w dziczyźnie już jutro!

2021-09-08 / Aktualności Milicz
Sześć dwuosobowych zespołów profesjonalnych kucharzy już w czwartek, 9 września, zmierzy się ze sobą w przyrządzaniu zupy z tuszki królika oraz dania głównego z łopatki jelenia podczas drugiej edycji Mistrzostw Polski w Dziczyźnie – Memoriału Mariana Tarnawskiego. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w Ilonn Hotelu w Poznaniu, jest rodzinna firma Las-Kalisz z siedzibą w Tomnicach k. Krotoszyn, jeden z największych krajowych przetwórców dziczyzny.
Zapraszamy na Bieg Karpia!

Zapraszamy na Bieg Karpia!

2021-09-03 / SPORT MILICZ
Wielkimi krokami zbliża się impreza poświęcona aktywnemu wypoczynkowi w Dolinie Baryczy. Już w niedzielę, 12 września, odbędzie się IX edycja Biegu Karpia. Do udziału i kibicowania zapraszają organizatorzy – Urząd Miejski w Miliczu, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Mistrzostwa w Dziczyźnie z Orli do Poznania

Mistrzostwa w Dziczyźnie z Orli do Poznania

2021-08-31 / Nasz Patronat
Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego to ogólnopolski konkurs kulinarny, którego pomysłodawcą i wyłącznym organizatorem jest firma Las-Kalisz z Tomnic k. Krotoszyna. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w marcu 2019 r. w Pałacu w Orli niedaleko Koźmina Wlkp. w rocznicę śmierci założyciela i wieloletniego prezesa spółki Las-Kalisz - Mariana Tarnawskiego. To właśnie Jego pamięci poświęcono mistrzostwa.
Największa impreza tego lata!

Największa impreza tego lata!

2021-08-30 / Kultura
W miniony weekend w Krotoszynie odbył się trzydniowy event - Target One Festival i Disco One Festival. Było to największe muzyczne wydarzenie tego lata z czołówką artystów polskiej sceny klubowej i muzyki disco-polo. Na scenie pojawiło się kilkunastu muzyków, których występy – w połączeniu z wysoką frekwencją i niesamowitą oprawą audio-wizualną oraz pirotechniczną – stworzyły niepowtarzalny klimat. Każdy miłośnik muzyki elektronicznej i disco-polo znalazł coś dla siebie. Organizatorem wydarzenia była Target One Agency.
Ścigali się dla Mikołaja

Ścigali się dla Mikołaja

2021-08-30 / Aktualności Milicz
W sobotę w miejscowości Guzowice (gmina Cieszków) zorganizowano zawody wyścigowe Skowyrne Wraki. Impreza połączona była z akcją charytatywną na rzecz Mikołaja Waleńskiego. 4-letni chłopiec z Baszkowa (gmina Zduny) cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od dwóch lat leczy się w Przylądku Nadziei i niedawno nastąpił nawrót choroby. Udało się zebrać kwotę 80 tysięcy złotych! Organizatorem wydarzenia był Skowyrna Racing Team.
Nie lada gratka dla miłośników amerykańskiej motoryzacji

Nie lada gratka dla miłośników amerykańskiej motoryzacji

2021-08-23 / Nasz Patronat
W miniony weekend przy stadionie we Wrocławiu odbył się VIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania. Wydarzenie przyciągnęło tłumy miłośników motoryzacji rodem z USA.
KarMoc zaprasza na American Cars Manię!

KarMoc zaprasza na American Cars Manię!

2021-08-18 / Nasz Patronat
W dniach 20-22 sierpnia na wrocławskim stadionie odbędzie się VIII Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania. Założyciel firmy KarMoc, Karol Mocydlarz, jest jednym z członków sztabu organizującego to wydarzenie.
VI Otwarte Mistrzostwa Krotoszyna w Steel Darta

VI Otwarte Mistrzostwa Krotoszyna w Steel Darta

2021-08-16
W piątek i sobotę odbyły się zawody w rzutach do tarczy. Stalowe trzeba było mieć nie tylko lotki, ale i nerwy.
LOGinLAB za nami

LOGinLAB za nami

2021-08-16
W miniony weekend Krotoszyn gościł crossfitowców, którzy rywalizowali w dwudniowych zawodach. Sportowych emocji i atrakcji nie brakowało!
Wiara, rodzina, tradycja

Wiara, rodzina, tradycja

2021-08-16
W niedzielę, 15 sierpnia, odbył się Festyn Rodzinny z okazji 70-lecia obecności Salezjanów w Cieszkowie i odpustu parafialnego. Organizatorzy przygotowali szereg znakomitych atrakcji, które szczególnie podobały się dzieciom. Był też czas wspomnień, bogatej historii i głębokiej refleksji.
Razem dla Natalii

Razem dla Natalii

2021-08-09
Niedzielne popołudnie mieszkańcy Kobylina i okolic poświęcili szczytnemu celowi. Pełna atrakcji impreza służyła zebraniu funduszy dla poważnie chorej mieszkanki oraz wyrażeniu solidarności w nierównej walce. Lokalna społeczność nie zawiodła.
Razem możemy pomóc Natalii

Razem możemy pomóc Natalii

2021-08-04
W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 na orliku przy Szkole Podstawowej w Kobylinie odbędzie się impreza charytatywna ,,Razem dla Natalii”. Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji.


YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud