Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Na sygnale

Kolejny groźny wypadek na DK nr 15

Kolejny groźny wypadek na DK nr 15

2021-09-17 / Na sygnale
Kierowca jednego z pojazdów został ranny w wyniku zderzenia dwóch samochodów na drodze krajowej nr 15, na odcinku pomiędzy miejscowościami Lasowice i Skoroszów. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i ponownie apelują do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności.
Odpowie za posiadanie amfetaminy

Odpowie za posiadanie amfetaminy

2021-09-16 / Na sygnale
Miliccy policjanci zabezpieczyli kilkanaście porcji amfetaminy, które w miejscu swego zamieszkania przechowywał 24-latek z gminy Krośnice. To kolejne środki odurzające, które nie trafią do obiegu dzięki funkcjonariuszom zwalczającym przestępczość narkotykową.
Kolejni kierowcy „pod wpływem” zatrzymani

Kolejni kierowcy „pod wpływem” zatrzymani

2021-09-15 / Na sygnale
Skontrolowano 102 kierowców i rowerzystów, czterech było pod wpływem alkoholu – to bilans działań milickiej policji w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, przeprowadzonej 13 września na drogach powiatu.
Czołowe zderzenie na krajówce

Czołowe zderzenie na krajówce

2021-09-15 / Na sygnale
We wtorek, 14 września, na łuku drogi pomiędzy Miliczem a Dziadkowem zdarzył się groźny wypadek. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch pojazdów - osobowego i ciężarowego. Jedna osoba została poszkodowana i przetransportowano ją do szpitala. W trakcie działań służb ratowniczych droga krajowa nr 15 była zablokowana, a ruch pojazdów skierowano na wyznaczone objazdy.
Nie daj się metodzie na „wnuczka” lub na „policjanta”!

Nie daj się metodzie na „wnuczka” lub na „policjanta”!

2021-09-13 / Na sygnale
„Halo, dzień dobry, tu policja, ktoś próbuje właśnie zaciągnąć kredyt na pani dane. Pani pieniądze są zagrożone, dlatego trzeba przekazać je w bezpieczne miejsce ...” - to tylko jedno z możliwych powitań, jakie mogą usłyszeć w słuchawce telefonu osoby starsze. Przestępcy działający metodą na „wnuczka” czy na „policjanta” wciąż oszukują, głównie seniorów.
Weekend pijanych rowerzystów

Weekend pijanych rowerzystów

2021-09-10 / Na sygnale
W pierwszy wrześniowy weekend miliccy policjanci zatrzymali aż czterech rowerzystów w stanie nietrzeźwości. Niechlubny rekordzista jechał jednośladem, mając w organizmie trzy promile alkoholu. Zatrzymanych rowerzystów czekają teraz konsekwencje prawne nieodpowiedzialnych zachowań.
Osobówka uderzyła w drzewo

Osobówka uderzyła w drzewo

2021-09-09 / Na sygnale
6 września czterech mężczyzn zostało przewiezionych do szpitali po tym, jak samochód osobowy marki Ford Focus, którym jechali, uderzył w przydrożne drzewo. Pasażerowie po badaniach opuścili placówki medyczne, a hospitalizowany był ranny kierowca. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.
Tragiczny wypadek na drodze krajowej

Tragiczny wypadek na drodze krajowej

2021-09-08 / Na sygnale
8 września na drodze krajowej nr 15, na odcinku między Koźminem Wlkp. a Wałkowem, doszło do tragicznego wypadku. W miejscowości Orlinka samochód osobowy uderzył w drzewo, po czym kilka razy dachował. Kierowca zginął na miejscu.
Wielkie manewry z udziałem służb ratowniczych

Wielkie manewry z udziałem służb ratowniczych

2021-09-06 / Na sygnale
W minioną sobotę odbyły się II Ogólnopolskie Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze „Nocny Tropiciel 2021”. Przy koźmińskim zamku zorganizowano wielki piknik z udziałem służb ratowniczych. Po godzinie 15.00 na pograniczu powiatów krotoszyńskiego, ostrowskiego i gostyńskiego przeprowadzono ćwiczenia, w których wzięło udział 85 jednostek z terenu całego kraju. Organizatorem wydarzenia była Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Szukamy i Ratujemy” z Ostrowa Wielkopolskiego.
Uważajmy na internetowych oszustów!

Uważajmy na internetowych oszustów!

2021-09-03 / Na sygnale
W ostatnim czasie oszuści za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów aukcyjnych wyłudzają pieniądze od osób sprzedających różne produkty. Niczego nieświadoma ofiara klika w link, który przekierowuje ją na stroną internetową, gdzie wpisuje dane z kart płatniczych lub hasła do bankowości internetowej.
Misja w Grecji zakończona

Misja w Grecji zakończona

2021-09-02 / Na sygnale
Działania gaśnicze prowadzone przez polskie moduły na terytorium Grecji zostały zakończone. Pierwszego dnia września druga grupa krotoszyńskich strażaków dotarła pojazdem specjalnym do siedziby Komendy Powiatowej PSP.
Zmiana strażaków pomagających w Grecji

Zmiana strażaków pomagających w Grecji

2021-09-02 / Na sygnale
Dwóch milickich strażaków biorących udział w gaszeniu pożarów w Grecji, tj. st. asp. Przemysława Rogala i st. ogn. Patryka Witka, zmienili kolejni funkcjonariusze - kpt. Artur Nakonieczny i mł. asp. Radosław Żegliński. Ratownikom z Polski na każdym kroku okazywana jest wdzięczność za ich pomoc.
Trzeźwy poranek

Trzeźwy poranek

2021-09-01 / Na sygnale
Wczesnym rankiem 28 sierpnia policjanci przeprowadzili na drogach powiatu milickiego akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie kilkugodzinnych działań sprawdzili stan trzeźwości aż 204 uczestników ruchu drogowego. Czworo kierujących było pod wpływem alkoholu.
Oszustwo metodą „na kryptowaluty”

Oszustwo metodą „na kryptowaluty”

2021-08-25 / Na sygnale
Inwestycja miała być zupełnie bezpieczna, a zysk ogromny. I początkowo wszystko właśnie tak wyglądało. Ostatecznie przestępcy uzyskali pełen dostęp do rachunku bankowego 31-letniej mieszkanki powiatu krotoszyńskiego. Oszuści zaciągnęli na koncie kredyt na kwotę 47 890 złotych.
Kolejni strażacy udali się do Grecji

Kolejni strażacy udali się do Grecji

2021-08-24 / Na sygnale
W poniedziałek kolejna grupa strażaków z naszego kraju udała się do Aten, by kontynuować misję gaśniczą w regionie Attyki. W tym gronie znalazło się dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
Miliccy strażacy pomagają w Grecji

Miliccy strażacy pomagają w Grecji

2021-08-20 / Aktualności Milicz
W związku z szalejącymi pożarami w Grecji skierowano tam do pomocy łącznie 143 strażaków z Polski. Okazuje się, że wśród z nich znaleźli się też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu.


YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud