Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Na sygnale

Samochodem dostawczym w płot

Samochodem dostawczym w płot

2020-07-01 / Na sygnale
30 czerwca po południu na ulicy Wiejskiej w Krotoszynie samochód dostawczy uderzył w płot ogrodzeniowy jednej z posesji. Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala.
Pożar na Kopieczkach

Pożar na Kopieczkach

2020-06-19 / Na sygnale
W środę, 16 czerwca, około godziny 18.20 wybuchł pożar na ul. Kopieczki w Krotoszynie. W ogniu stanęły budynki garażowe. Kłęby gęstego dymu widoczne były z kilkunastu kilometrów.
Tlenek węgla groźny nie tylko zimą

Tlenek węgla groźny nie tylko zimą

2020-06-16 / Na sygnale
Sezon grzewczy się zakończył, ale czad cały czas daje o sobie znać. Potwierdzają to niedawne interwencje strażaków związane z występowaniem tlenku węgla w budynkach wielorodzinnych na terenie Koźmina Wlkp. i Krotoszyna. Na szczęście w obu przypadkach sprawny czujnik uchronił mieszkańców.
Awaria windy w DPS-ie

Awaria windy w DPS-ie

2020-06-05 / Na sygnale
2 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie doszło do awarii dźwigu towarowego (windy). Efektem tego było zadymienie w obiekcie.
Strażacy się szkolą

Strażacy się szkolą

2020-05-31 / Na sygnale
Po okresie nadmiernej suszy, skutkującej wysokim zagrożeniem pożarowym w lasach, wreszcie przyszły długo wyczekiwane opady. Wykorzystując ten moment, krotoszyńscy strażacy rozpoczęli cykl szkoleniowy dla wszystkich zmian służbowych.
Zarzuty za nielegalną uprawę konopi

Zarzuty za nielegalną uprawę konopi

2020-05-24 / Na sygnale
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie prowadzi śledztwo przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi powiatu, który podejrzany jest o nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste i wytworzenie prawie 350 gramów marihuany.
Oszustwa metodą na BLIK

Oszustwa metodą na BLIK

2020-05-23 / Na sygnale
Policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK). Oszuści podszywają się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracają się z pilną prośbą o pożyczkę. Za pomocą wyłudzonego kodu do płatności mobilnej okradają konta. Przypominamy, by nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.
UWAGA! Oszuści nie próżnują!

UWAGA! Oszuści nie próżnują!

2020-05-21 / Na sygnale
Jak informuje policja, w ciągu siedmiu dni przestępcy oszukali w całym województwie dziesięć osób i wyłudzili od nich prawie pół miliona złotych. Poszkodowani to w większości seniorzy.
Spowodował kolizję, będąc pod wpływem alkoholu

Spowodował kolizję, będąc pod wpływem alkoholu

2020-05-14 / Na sygnale
12 maja doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze Biadki-Duszna Górka. Okazało się, że sprawca zdarzenia kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Drewniany budynek stanął w ogniu

Drewniany budynek stanął w ogniu

2020-05-12 / Na sygnale
Późnym wieczorem 9 maja na ul. Kurpińskiego w Krotoszynie doszło do pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.
Czy procedury bezpieczeństwa były zachowane?

Czy procedury bezpieczeństwa były zachowane?

2020-05-06 / Na sygnale
Jak podaje Radio Zet, Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji wszczęło dochodzenie wyjaśniające, czy w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie przestrzegane były wszystkie procedury związane z zakażeniami koronawirusem.
Podejrzana paczka w siedzibie PiS

Podejrzana paczka w siedzibie PiS

2020-05-04 / Na sygnale
Jak poinformował portal Wirtualna Polska, 28 kwietnia do siedziby Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie trafiła przesyłka z Krotoszyna. Wzbudziła ona podejrzenie ochrony, dlatego zaalarmowane zostały straż pożarna, policja oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Kolejne pożary w lasach

Kolejne pożary w lasach

2020-04-30 / Na sygnale
W lasach naszego regionu obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ryzyko wybuchu pożaru jest bardzo duże, wystarczy najmniejsza iskra, rzucony niedopałek papierosa. Pomimo nieustających apeli strażaków i leśników o zachowanie szczególnych środków ostrożności w dalszym ciągu dochodzi do pożarów w lasach. W większości spowodowane są one umyślnymi podpaleniami oraz nieostrożnością ludzi.
Odpowiedzą za brutalne pobicie

Odpowiedzą za brutalne pobicie

2020-04-28 / Na sygnale
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie i uszkodzenie ciała 28-letniego mieszkańca gminy Pogorzela oraz naruszenie miru domowego. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu pokrzywdzonego. Napastnicy bili go i kopali po całym ciele. Za ten czyn odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Coraz więcej pożarów w lasach!

Coraz więcej pożarów w lasach!

2020-04-24 / Na sygnale
W lasach na obszarze niemal całego kraju utrzymuje się najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Prognozy pogody na najbliższe tygodnie nie napawają optymizmem. Potwierdzenie bardzo niskiej wilgotności ściółki znajdujemy w statystykach dotyczących pożarów lasów. Od początku roku w Polsce odnotowano prawie 2700 pożarów na obszarach leśnych. Wzrost interwencji zauważalny jest także na terenie powiatu krotoszyńskiego.
Podróż z niemowlakiem zakończyła się wypadkiem

Podróż z niemowlakiem zakończyła się wypadkiem

2020-04-23 / Na sygnale
Wczoraj na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Rozdrażewek (gmina Rozdrażew) samochód osobowy marki Suzuki Ignis zjechał poza obręb jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowała matka z niemowlakiem.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety

YouTube

energy sped
Jumbonet
M-Partner
Zuziak
APR
daf-mal
Lombard Smok
Phone Spa
Intermarche
BGP
MediaSort
Archiwum
Lesniczowka
Kiki Car Care
Eltom-bud
Kostka
KUK
Jarmużek
Pod Szyszkami
Robstal