Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Samorząd

Oświata pod lupą radnych

Oświata pod lupą radnych

2019-07-18 / Samorząd
11 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim. Posiedzenie było poświęcone oświacie. Radni podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy. Przyjęto także nowe granice obwodów publicznych szkół podstawowych, które będą obowiązywać od 1 września.
Czy pałac Gałeckich doczeka się remontu?

Czy pałac Gałeckich doczeka się remontu?

2019-07-07 / Samorząd
27 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego sfinalizowano procedurę nabycia przez starostę krotoszyńskiego od marszałka Wielkopolski udziału w nieruchomości zabudowanej pałacem Gałeckich, położonej na obszarze parku Wojska Polskiego w Krotoszynie.
Absolutorium przy jednym głosie przeciwnym

Absolutorium przy jednym głosie przeciwnym

2019-07-04 / Samorząd
Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach przyjęty został raport o stanie miasta, zatwierdzono sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok oraz udzielono wotum zaufania i absolutorium burmistrzowi Dariuszowi Dębickiemu.
Radni byli jednogłośni

Radni byli jednogłośni

2019-06-28 / Samorząd
Na czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Kobylinie przyjęto raport o stanie gminy i sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok. Radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium.
Absolutorium udzielone jednogłośnie

Absolutorium udzielone jednogłośnie

2019-06-25 / Samorząd
18 czerwca na sesji Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp. radni debatowali nad raportem o stanie gminy. Burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu udzielono wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu w roku 2018.
Zduny Super Samorządem

Zduny Super Samorządem

2019-06-14 / Samorząd
8 czerwca uhonorowano laureatów nagrody Super Samorząd. Jury wyróżniło tym tytułem siedem spośród 15 nominowanych samorządów. Jak podkreślono, ich działania dotyczyły różnych zagadnień, jednak łączy je jedno – w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos udało się wprowadzić pozytywne zmiany w społeczności dzięki udanej współpracy z władzami samorządowymi. Wśród nagrodzonych samorządów znalazła się gmina Zduny.
Ankieta w sprawie programu Mieszkanie+

Ankieta w sprawie programu Mieszkanie+

2019-06-10 / Samorząd
Gmina Krotoszyn planuje przystąpić do programu rządowego Mieszkanie+. W tym celu przygotowano ankietę dla mieszkańców. Jej druk można pobrać ze strony internetowej www.krotoszyn.pl lub w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie (parter - punkt informacyjny).
Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu

Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu

2019-06-09 / Samorząd
Na sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego, która odbyła się 31 maja, radni wysłuchali wystąpienia starosty Stanisława Szczotki, który w imieniu zarządu przedstawił raport o stanie powiatu w roku 2018 oraz złożył sprawozdanie z wykonania budżetu. Debacie nad udzieleniem absolutorium przysłuchiwała się młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja.
Absolutorium udzielone, ale niejednogłośnie

Absolutorium udzielone, ale niejednogłośnie

2019-06-05 / Samorząd
Na sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie, która odbyła się przed kilkoma dniami, debatowano nad raportem o stanie gminy Krotoszyn w roku 2018. Radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu.
Z wizytą u „bratanków”

Z wizytą u „bratanków”

2019-06-03 / Samorząd
Na zaproszenie władz partnerskiej gminy Balatonfenyves delegacje Sulmierzyc, Zdun oraz powiatu krotoszyńskiego gościły niedawno na Węgrzech. Polacy przekazali burmistrzowi Gaborowi Lombarowi tytuł Honorowego Obywatela Sulmierzyc, z kolei gospodarze zrewanżowali się tytułem Honorowego Obywatela Balatonfenyves dla Andrzeja Hejdysza - dyrektora Szkoły Podstawowej w Zdunach.
Zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów

Zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów

2019-05-29 / Samorząd
Wysoka średnia ocen na świadectwie szkolnym już nie wystarczy, by otrzymać nagrodę finansową burmistrza Koźmina Wlkp. Na ostatniej sesji radni uchwalili nowy regulamin przyznawania rocznych nagród dla uzdolnionych uczniów szkół prowadzonych przez gminę Koźmin Wlkp.
Unijne środki na kanalizację

Unijne środki na kanalizację

2019-05-27 / Samorząd
Gminie Zduny przyznano ponad 3,5 mln złotych na budowę kanalizacji w mieście. Wniosek samorządu uzyskał największą liczbę punktów. Dofinansowanie otrzymały tylko dwa samorządy z całej Wielkopolski.

Będzie ścieżka pieszo-rowerowa

2019-05-24 / Samorząd
171 915 zł otrzymała gmina Zduny ze środków unijnych na pierwszy etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej w Chachalni. Ten fragment zacznie się przy gościńcu Światełko, a zakończy przy remizie strażackiej.
Nepotyzm i kolesiostwo w powiecie..?

Nepotyzm i kolesiostwo w powiecie..?

2019-05-07 / Samorząd
Takie podejrzenie padło ze strony radnego Jarosława Kubiaka na marcowej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego podczas składania interpelacji dotyczącej zatrudniania na stanowiskach kierowniczych w starostwie pracowników, którzy są już w wieku emerytalnym. Odpowiedzi starosta udzielił na posiedzeniu kwietniowym. Temat wywołał burzliwą dyskusję.
W majestacie prawa dzieje się krzywda ludzka!

W majestacie prawa dzieje się krzywda ludzka!

2019-05-07 / Samorząd
W trakcie kwietniowej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego rozpatrywana była skarga na działalność starosty, którą złożyli mieszkańcy ulic Konstytucji 3 Maja, Masłowskiego, Benickiej i Fabrycznej w związku z bezprawną – ich zdaniem - działalnością pobliskiej stacji paliw i brakiem reakcji władz na taki stan rzeczy.
Jest konflikt interesów czy go nie ma?

Jest konflikt interesów czy go nie ma?

2019-04-08 / Samorząd
Na marcowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie radna Sławomira Kalak złożyła wniosek o przyjęcie uchwały w sprawie zatrudnienia dodatkowych radców prawnych, których zadaniem będzie udzielanie pomocy prawnej rajcom. Pomył ów nie spotkał się z przychylnością większości zebranych.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla