Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Samorząd

Spotkanie z sołtysami

Spotkanie z sołtysami

2018-01-19 / Samorząd
W Urzędzie Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. odbyło się spotkanie burmistrza Macieja Bratborskiego z sołtysami. Włodarz podziękował gościom za dobrą współpracę z samorządem w minionym roku, a ponadto przedstawił najważniejsze założenia budżetu i kierunki działania gminy na ten rok.
Dofinansowanie do placu zabaw

Dofinansowanie do placu zabaw

2018-01-17 / Samorząd
Gmina Zduny otrzyma ponad 40 tys. zł. na wybudowanie placu zabaw na os. Madalińskiego. Mieszkańcy tego najgęściej zaludnionego (z racji znajdujących się tam bloków mieszkalnych) osiedla od lat prosili o modernizację zdemolowanych jordanek, które powstały w latach 70. ubiegłego wieku.
Będzie ubiegał się o reelekcję

Będzie ubiegał się o reelekcję

2018-01-13 / Samorząd
Na noworocznym spotkaniu ludowców Andrzej Piesyk przedstawił uchwałę Zarządu Miejsko-Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, która zawiera rekomendację dla Franciszka Marszałka - jako kandydata na burmistrza Krotoszyna w wyborach samorządowych w 2018 roku.
Optymalnie, ofensywnie, bezpiecznie

Optymalnie, ofensywnie, bezpiecznie

2018-01-09 / Samorząd
Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie jak zawsze najważniejszą kwestią było uchwalenie budżetu na kolejny rok. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę budżetową. Na rok 2018 zaplanowano szereg inwestycji.
Radni byli jednogłośni

Radni byli jednogłośni

2018-01-08 / Samorząd
W grudniu rady miejskie w Zdunach i Sulmierzycach uchwaliły budżety na rok 2018. W obu miastach radni byli w tej sprawie jednogłośni.
Skarbnik odchodzi na emeryturę

Skarbnik odchodzi na emeryturę

2018-01-05 / Samorząd
Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Zdunach odbyło się uroczyste pożegnanie Leokadii Jerzak, wieloletniej skarbnik gminy, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Za długą współpracę podziękowali radni, szefowie jednostek budżetowych, sołtysi i wiceburmistrz Miłosz Zwierzyk.
Zmiana nazwy ulicy

Zmiana nazwy ulicy

2018-01-04 / Samorząd
W związku z zarządzeniem wojewody wielkopolskiego od 28 grudnia ulica 25 Stycznia w Koźminie Wlkp. miała mieć nową nazwę – Macieja Borkowica. Na ostatniej w minionym roku sesji koźmińscy radni zdecydowali jednak, że ulica ta będzie nazywać się Józefa Modlibowskiego.
Budżet powiatu uchwalony

Budżet powiatu uchwalony

2018-01-03 / Samorząd
Na ostatniej sesji w minionym roku Rada Powiatu Krotoszyńskiego przyjęła budżet na rok 2018. Najważniejsze założenia jego projektu omówił starosta Stanisław Szczotka.
Podpisali umowę na przebudowę

Podpisali umowę na przebudowę

2017-12-30 / Samorząd
21 grudnia w gabinecie burmistrza Krotoszyna podpisana została umowa na przebudowę Wiejskiego Domu Kultury w Różopolu w celu wykorzystania obiektu jako niekomercyjnej infrastruktury kulturalnej.
Wzmocnić poczucie wspólnoty

Wzmocnić poczucie wspólnoty

2017-11-28 / Samorząd
W Centrum Animacji Społecznej w Zdunach odbyły się konsultacje społeczne w sprawie powołania osiedli. Nie brakowało pytań oraz dyskusji na ten temat.
Plany powołania młodzieżowej rady

Plany powołania młodzieżowej rady

2017-11-24 / Samorząd
Na październikowej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie gościła młodzież szkolna. Zwrócił się do niej wiceburmistrz Ryszard Czuszke, informując o pomyśle powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Goście z Niemiec w Koźminie

Goście z Niemiec w Koźminie

2017-11-23 / Samorząd
W Koźminie Wlkp. gościła delegacja niemieckiego Związku Gmin Bad Tennstedt, z którym gmina od 1999 roku ma podpisaną umowę partnerską. Przedstawiciele partnerskich samorządów rozmawiali o odświeżeniu kontaktów pomiędzy Bad Tennstedt a Koźminem Wlkp.
Restart Roweru Miejskiego?

Restart Roweru Miejskiego?

2017-11-21 / Samorząd
9 listopada w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy, która zaproponowała nowoczesne rozwiązania w kwestii projektu Rower Miejski. Podstawą jego funkcjonowania jest bowiem specjalna aplikacja.
Uroczysty dzień w Sulmierzycach

Uroczysty dzień w Sulmierzycach

2017-11-21 / Samorząd
11 listopada Sulmierzyce obchodziły nie tylko Święto Niepodległości, ale także 560. rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której m.in. wręczono honorowe obywatelstwa miasta Sulmierzyce.
Coraz lepsze kontakty z Okinoshimą

Coraz lepsze kontakty z Okinoshimą

2017-11-14 / Samorząd
W Urzędzie Miejskim w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa, na której dyskutowano o dalszych planach współpracy z japońskim miastem Okinoshima w kontekście niedawnej wizyty w Japonii wiceburmistrza Ryszarda Czuszke.
Czy w KOK-u zabraknie pieniędzy?

Czy w KOK-u zabraknie pieniędzy?

2017-11-07 / Samorząd
W trakcie posiedzenia komisji stałych i sesji Rady Miejskiej rozgorzała dyskusja na temat kondycji finansowej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Zarówno radni, jak i skarbnik mieli wątpliwości odnośnie przedstawionego sprawozdania finansowego za 2017 rok.
Strona 1 z 3123


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...